از قالب فروش فایل زونکن رونمایی شد (کلیک کنید)

GIS چیست

GIS چیست؟

صدها هزار سازمان تقریباً در هر زمینه ای از GIS برای تهیه نقشه هایی برای برقراری ارتباط ، انجام تجزیه و تحلیل ، به اشتراک گذاری اطلاعات و حل مشکلات پیچیده در سراسر جهان استفاده می کنند. این در حال تغییر روش کار جهان است.

GIS چگونه کار می کند
فن آوری GIS از علم جغرافیایی با ابزاری برای درک و همکاری استفاده می کند. این کمک می کند تا مردم به یک هدف مشترک برسند: به دست آوردن هوش عملی از انواع داده ها.

تحلیل جغرافیایی
آیا تاکنون به نقشه جرم و جنایت در شهر خود نگاه کرده اید و سعی کرده اید بفهمید که در چه مناطقی میزان جرم بالایی قرار دارد؟ آیا در انواع دیگری از اطلاعات مانند مکان های مدرسه ، پارک ها و جمعیتی کاوش کرده اید تا سعی کنید بهترین مکان برای خرید یک خانه جدید را تعیین کنید؟ هر زمان که به یک نقشه نگاه می کنیم ، ذاتاً با تجزیه و تحلیل محتویات آن – یافتن الگوهای ، ارزیابی روندها یا تصمیم گیری ، می توانیم آن نقشه را به اطلاعات تبدیل کنیم. این فرایند “تجزیه و تحلیل مکانی” نامیده می شود ، و این همان کاری است که هر زمان که به نقشه نگاه کنیم ، ذهن و ذهن ما به طور طبیعی انجام می شود.

تجزیه و تحلیل مکانی جذاب ترین و قابل توجه ترین جنبه GIS است. با استفاده از تجزیه و تحلیل مکانی ، می توانید اطلاعات را از بسیاری از منابع مستقل ترکیب کرده و مجموعه جدیدی از اطلاعات (نتایج) را با استفاده از مجموعه ای پیشرفته از اپراتورهای مکانی استخراج کنید. این مجموعه جامع ابزارهای تحلیل مکانی توانایی شما در پاسخ به سوالات پیچیده مکانی را گسترش می دهد. تجزیه و تحلیل آماری می تواند تعیین کند که آیا الگویی که می بینید قابل توجه است یا خیر. می توانید برای محاسبه مناسب بودن مکان برای یک فعالیت خاص ، لایه های مختلفی را تجزیه و تحلیل کنید. و با استفاده از تجزیه و تحلیل تصویر می توانید تغییرات را با گذشت زمان تشخیص دهید. این ابزارها و بسیاری دیگر ، که بخشی از ArcGIS هستند ، شما را قادر می سازند تا به سؤالات و تصمیماتی که بسیار مهم هستند ، فراتر از محدوده تحلیل بصری ساده بپردازید. در اینجا برخی از تحلیلهای مکانی بنیادی و نمونه هایی از چگونگی کاربرد آنها در دنیای واقعی آورده شده است.

نقشه برداری آنلاین GIS را تغییر می دهد
نقشه ها مهم هستند همه نقشه های خوب را می فهمند و از آنها قدردانی می کنند. کاربران GIS هر روز با نقشه ها ایجاد و کار می کنند – آنها تجربه اولیه و یک رابط عملی برای استفاده از GIS را ارائه می دهند. نقشه ها همچنین روشی اصلی هستند که کاربران GIS کار خود را با دیگران در سازمان های خود و بعد از آن به اشتراک می گذارند. نقشه ها زمینه انتقادی را ارائه می دهند زیرا هم تحلیلی و هم هنری هستند. آنها یک جذابیت جهانی را به نمایش می گذارند و وضوح و شکلی به جهان می بخشند. نقشه ها شما را قادر می سازد تا داده های خود را کاوش کرده و الگوهای را کشف و تفسیر کنید.

نقشه های آنلاین GIS توسط هر کسی که از وب GIS — استفاده می کند ایجاد می شود و تقریباً با همه به اشتراک گذاشته می شود. این نقشه ها GIS را زنده می کنند و می توانند با ما در تلفن های هوشمند و تبلت های ما سفر کنند. نقشه های آنلاین برای همیشه محاسبات و وب را متحول کرده اند.

اشتباه نکنید ، نقشه های چاپی سنتی از بین نمی روند. آنها همچنان به اهمیت خود ادامه می دهند ، زیرا به شما کمک می کنند زمینه های گسترده تر یک مسئله یا موقعیت را سریع درک کنید. بهترین نقشه های چاپ شده ، آثار هنری واقعی هستند که می توانند احساسات و تخیل شما را برهم بزنند. هیچ سندی با فرمت بزرگ قابل مقایسه وجود ندارد که بتواند چنین مقادیر زیادی از اطلاعات را به گونه ای مؤثر و زیبا به خوبی ارتباط برقرار کند. نقشه برداران با استفاده از GIS به کار خود در زمینه ساخت نقشه های چاپی حیرت انگیز که آموزش و شگفت زده می کنند ادامه خواهند داد.

و این همیشه خواهد بود. نقشه های چاپی با قالب های بزرگ و عموزاده های دیجیتالی آنها (مانند PDF) همچنان کار خوب بسیاری از متخصصان نگاشت را اشغال خواهند کرد. اکنون تفاوت این است که ابزارهای GIS برای سطوح بسیار بالای کارتوگرافی حرفه ای پدید آمده اند

در همین حال ، یک انقلاب بزرگ نقشه برداری آنلاین در حال اجرا است و پیامدهای آن بسیار گسترده است. همه ما می دانیم که نقشه های مصرف کننده همه جا در تلفن های هوشمند و وب وجود دارد. برنامه های مبتنی بر نقشه به طور مرتب در بین پرکاربردترین برنامه ها در تلفن های هوشمند و دستگاه های تلفن همراه قرار می گیرند. نقشه های آنلاین ، میلیون ها انسان را با نحوه کار با نقشه ها آشنا کرده است ، و این مخاطبان عظیم جهانی آماده است تا با استفاده از وب GIS ، نقشه ها را برای کارهای خود به کار ببندند.

نقشه های GIS مخاطبی را برای یک هدف درگیر می کند
هر نقشه ای که ایجاد کنید می تواند ذخیره شود و به صورت آنلاین shared در نظر گرفته شده برای مخاطب خاص و استفاده های مورد انتظار. نقشه های آنلاین دارای یک رابط هستند ، یک تجربه کاربری (UX) که همراه با هر نقشه به نام یک برنامه است. با پلتفرم ArcGIS ، یک کاربر (که شما با خواندن این کتاب و عضویت در سازمان Learn ArcGIS عضو هستید) اکنون گزینه های گسترده ای برای طراحی و اجرای نقشه ها و برنامه های هدفمند دارد. امکاناتی برای جذب مخاطب که برای شما مهم است بی پایان است.

نقشه سازی همچنان در حال تکامل است
از زمان نخستین تاریخ ثبت شده بشر ، نقشه ها برای حفظ و انتقال داده های جغرافیایی با استفاده از نمایش تصویری ارائه شده اند. به همین ترتیب ، آنها به جنبه های خلاقانه و منطقی تفکر ما متوسل می شوند. آنها هنری هستند اما همچنین منطقی در اطراف مکان سازماندهی شده اند.

بهترین نقشه ها پتانسیل کامل داده های اساسی را باز می کنند. اگرچه سازندگان نمونه های موجود در این صفحه به احتمال زیاد به فکر دانش خود در مورد مالکیت زمین یا بندرگاههای ایمن نبودند ، اما این اطلاعات به اندازه کافی ارزشمند بودند که متعهد به ضبط در نقشه های مربوطه خود شوند. اگرچه این کتاب در درجه اول در مورد نقشه های تعاملی دیجیتال مدرن است ، اما تشخیص اینکه نقشه های خوب از اصول طراحی اطلاعات که قرن ها در حال تحول است استفاده می کنند عملی و الهام بخش است.

نقش نقشه های GIS
نقشه های وب نقشه های آنلاین ایجاد شده با ArcGIS هستند که راهی برای کار و تعامل با محتوای جغرافیایی که بصورت لایه ها سازماندهی شده اند فراهم می کند. آنها در سراسر سازمان شما و فراتر از آن در وب و تلفن های هوشمند و تبلت ها به اشتراک گذاشته می شوند. هر نقشه شامل یک نقشه نقشه مرجع به همراه مجموعه ای از لایه های داده اضافی ، به علاوه ابزارهایی که روی این لایه ها کار می کنند. این ابزارها می توانند کارهای ساده ای انجام دهند ، مانند باز کردن یک پنجره پاپ آپ هنگام کلیک بر روی نقشه ، یا کارهای پیچیده تر مانند انجام تجزیه و تحلیل مکانی و گفتن محصول زراعی کشاورزی در هر ایالت در سراسر ایالات متحده.

در قلب آنها ، نقشه های GIS ساده است. با یک نقشه پایه شروع کنید و آن را با لایه های داده خود یا سایر کاربران ArcGIS مخلوط کنید. سپس ابزارهایی را اضافه کنید که از آنچه شما می خواهند کاربران شما با نقشه خود انجام دهند پشتیبانی می کند: داستان بگویید ، انجام مطالعات تحلیلی ، جمع آوری داده ها در این زمینه یا نظارت و مدیریت عملیات.

دیدگاه کاربران
  • yify 12 ژانویه 2021 / 1:38 ب.ظ

    Thankfulness to my father who stated to me regarding this blog, this blog is in fact awesome. Alida Pate Mic

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان